Обвиниха непълнолетен младеж, пребил до смърт жена в Перник

18 октомври 2024, 12:07 часа 883 прочитания 0 коментара

17-годишният младеж, който преби до смърт жена пред денонощен магазин в Перник, е обвинен в умишлено причиняване на смърт, съобщиха от прокуратурата.

Още: Заради катастрофа: Временно бе ограничено движението в района на Симитли

Още: Даниел Митов отговори на президента: Пожарната авиация не е за МВР, а за България

Какво се знае за тежкото престъпление?

Тежкото престъпление бе извършено на 29 юли тази година, когато 56-годишната жена бе нападната и жестоко пребита докато пие кафето си. Тя е удряна многократно с юмруци и ритници по тялото и главата.

ОЩЕ: Нови обвинения за 17-годишния ученик, който преби до смърт жена в Перник

Пострадалата бе настанена в болнично заведение, където два месеца по-късно почина.

Още: Ще съди ли Гешев и каква ръкавица хвърля на Сарафов: Говори Десислава Иванчева (ВИДЕО)

Още: "Разбирам, че това е политически пиар": Десислава Иванчева пред Actualno за освобождаването си (ВИДЕО)

Спрямо младежа бе взета мярка за неотклонение ”задържане под стража”, а след смъртта й делото срещу него беше прехвърлено в Окръжна прокуратура.

Въпреки че в ареста извършителят навърши 18 години, той ще бъде съден като непълнолетен, тъй като към момента на престъплението е бил 17-годишен. Наказателният кодекс предвижда наказание лишаване от свобода от 5 до 12 години.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес