Делото срещу Октай Енимехмедов продължава с пледоарии на прокурора. Според прокурора, делото е фактически изяснено. Подсъдимият е отишъл на конференицята на ДПС в НДК, преди да влезе на конференцията, Октай Енимехмедов е отишъл до тоалетната и е проверил пълнителя на оръжието и дали е готово да възпроизведе изстрел, съобщи агенция Фокус.
Още: Откриха тялото на жена, загинала при потопа в "Елените"
Още: Залети с вряла вода: Майка и бебето й пострадаха при инцидент в Смолянско
Подсъдимият Енимехмедов се е отправил към входа на залата, стигнал до подиума, качил се по стълбите и се придвижил от лявата страна на Ахмед Доган. Енимехмедов протегнал дясната си ръка, демонстративно насочил оръжието към главата на Доган. Той е направил три опита за възпроизвеждане на изстрел. Целта на Енимехмедов била да умъртви Доган, не да го изплаши, според прокурора.
Логично би се приело обяснението на Енимехмедов за сплашване след първия опит за изстрел, тъй като вече е постигнал уплахата на Доган, обясни прокурорът. Енимехмедов е насочил демонстративно оръжието, и след първия опит, е направил още два опита, обясни прокурорът по делото срещу Октай Енимехмедов.
Пледоариите продължават.
Вероятно днес или утре съдът ще произнесе присъдата на Енимехмедов.
Още: Заради отнесена от пороя фирмена каса: Вадят столевки от морето край Царево
Още: Прокуратурата започна разследване за смъртните случаи в Елените