Организирана престъпна група от Пловдив за разпространение на порнография отива на съд

09 март 2023, 14:31 часа • 1726 | прочитания

Обвинителен акт спрямо четирима млади мъже по на 29 години, 32 и 35 години внесе в съда Окръжна прокуратура-Пловдив. Те ще бъдат съдени, защото между януари 2014 и 18-ти юли 2017 г. са участвали в организирана престъпна група за разпространение на порнографски материали чрез интернет. За създаването им са използвани лица, изглеждащи или ненавършили 18 години.

Още: Кучето надуши парите: Недекларирани стотици хиляди евро

Още: Митов похвали полицията за убийството на Магдалена: Политически мародери безчинстват върху МВР

Групата е създадена с користна цел за получаване на доходи, уточняват от Апелативната прокуратура в Пловдив.

Четиримата обвиняеми създали интернет страници, сайтове, онлайн платформи и пощенски кутии, които да използват за легално прикриване на дейността си, свързана с държането и разпространението на порнографските материали.

Те имали отлични компютърни познания и направили специални защити за платформите и страниците. На тях били публикувани снимки и видеофайлове с порнографско съдържание с момичета, изглеждащи като ненавършили 18 години. Изображенията били копирани от други интернет пространства.  

Още: За 3 милиона лева: Хванаха кокаин на “Дунав мост 2“

Още: Петмесечно бебе с опасност за живота и още едно дете в болница след тежка катастрофа

Предстои Окръжен съд-Пловдив да насрочи разпоредително заседание по делото.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Анита Чолакова
Анита Чолакова Отговорен редактор
Новините днес