Петчленно семейство остана без покрив и само с дрехите на гърба си, след като пожар изпепели дома им в димитровградското село Крепост.
Още: Колко плащат мигрантите на каналджиите, за да идат в Европа?
Още: Борба с корупцията ли? Инспектор от НАП с условна присъда за подкуп от 15 хил. лева
Пламъците лумнали в неделя вечерта, като покъщнината е напълно унищожена. Пожарът е тръгнал от печка на дърва. За щастие родителите Марин и Мария и трите им деца - на 8, 15 и 18 години, не са пострадали. В момента семейството живее в пристройка близо до дома си, но тя има само една стая.
Още: Тротинетка се подпали и обгази 73-годишен
"Жена ми се събуди в 2 часа през нощта, видяла пожара. Взех децата, излязохме навън, викахме пожарната, но за 20 минути всичко изгоря", разказва Марин.
Още: Оставиха в ареста Красимир Георгиев, обвинен за малтретиране и убийства на животни
Още: Облепен с лика на ген. Луков: Оскверниха еврейски паметник
Кметът на село Крепост Димитрия Русева е отправила апел да се помогне. "Вчера сутринта докладвах на кмета на Димитровград, той задейства процедурите", увери Русева. До момента общината е осигурила три легла и печка за отопление. Хората имат нужда и от дрехи и обувки.
Още: Пожар евакуира търговски център в Пловдив
Още: Крадецът на бус със стока вече е обвиняем
Още: "Вниманието е най-добрият пожарогасител": 330 от пожарите са заради палежи
Покривът на къщата може да бъде възстановен, но за целта трябват строителни материали - керемиди, валки, греди. Марин каза, че доброволци от цялото село са готови да помогнат с възстановяването на сградата.
И Марин, и Мария в момента си търсят работа, тъй като скоро са се върнали от Германия, където са работили дълги години, предаде БНТ. Мъжът е шофьор, карал е стоки в чужбина. Жената е работила в кухня и във фабрики. Който иска да помогне, може да се свърже директно със семейството на адреса им или с кмета на село Крепост.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Не е само една фирмата, продавала оръжие на Русия": Говори Огнян Стефанов
Още: Пълни с райски газ: Задържаха два автомобила край морето