Телефонните измамници изглежда са станали още по-дръзки и са заплашвали 76-годишна жена в Бургас. Тя получавала телефонни заплахи за даване на пари в продължение на цял ден и в крайна сметка тя предала сумата от 9300 лева на непознат човек, става ясно от бюлетина на вътрешното министерство. Случаят е от вчера вечерта, като измамата била разкрита благодарение на човека, който получил парите от възрастната дама.
Именно той подал сигнал в полицията. Той пък бил нает да получи от адрес сумата, като му било обяснено, че представлява вноска за закупуване на климатици. ОЩЕ: Телефонни измамници с масирана атака в Нови пазар
Какво го усъмнило?
Мъжът взел парите и тръгнал за Русе, за да ги предаде, но по пътя получил указания да ги занесе в румънския град Гюргево. Това го усъмнило, че е вероятно да бъде замесен в измама и алармирал полицейските служители.
Парите ще се върнат при жената
Съвестният бургазлия предал приетата от жената по-рано сума на полицейските служители, която предстои да бъде върната на собственичката. По случая е образувано досъдебно производство.
Статистиката на телефонните измами през 2024 година
По данни на МВР - при телефонните измами се отчита увеличение от 85% – регистрирани са 272 телефонни измами спрямо 147 за 2023 г. ОЩЕ: С фалшиви полицаи и банкови служители: Нова схема за телефонна измама