Телефонните измами по Великден намаляват, мошениците били набожни

13 април 2017, 14:17 часа • 2306 | прочитания

Има тенденция телефонните измами по Великден да намаляват, тъй като участниците в тях, предимно от Ветово, са силно набожни християни, предава кореспондентът на БГНЕС от Русе, цитирайки полицията в крайдунавския град.

Още: Може да има и политически мотиви: СДВР за червената боя по Министерството на културата

Още: Божков рязко "забрави" предишните си показания за 60 млн. лв. подкупи за Борисов и Горанов

Мошениците от общността на бургуджиите, са евангелисти и спазват християнските традиции, макар това да изглежда в противоречие с действията им. Според обясненията им телефонните измами не били грях, а чисто и просто „сделка”.

Въпреки това хората трябва да бъдат бдителни и да знаят, че служителите на реда, за каквито често се представят измамниците, никога не се обаждат по телефона. Те винаги ходят лично на място и се легитимират с документи. От полицията очакват, ако има телефонни измами по Великден, те да бъдат по схемата за пострадал близък при катастрофа, тъй като се очаква много хора да пътуват по празниците.

Във връзка с празниците полицаите ще засилят присъствието си около църквите, най-вече като превенция срещу джебчии. През последните няколко години джебчийските кражби по Великден са намалели точно по тази причина. Най-честите престъпления са домовите кражби, като съветът на органите на реда е да не се оставят в жилището пари и бижута, нито да се съобщава за пътуване в социалните мрежи.

Още: Седем деца са в болница след пиене на белина в детската градина

Още: Кабинетът с нова акция срещу имотната мафия: Проверяват се всички хосписи и домове за стари хора (ВИДЕО)

Пожарникарите са проверили всички 57 християнски храма в областта, включително и Басарбовския скален манастир, като са дадени препоръки за безопасност.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес