Задържаха мъж, обвинен в убийство на възрастна жена

21 август 2024, 18:34 часа 1150 прочитания 0 коментара

Установиха и задържаха извършителят на грабеж, придружен с убийство на възрастна жена в село Мокреш край Монтана. Днес, 21.08.2024 г., с постановление на наблюдаващия прокурор от Окръжна прокуратура – Монтана за срок до 72 часа е задържан извършителят на грабеж, придружен с убийство на възрастна жена, съобщиха от Апелативна прокуратура - София.

Още: Пореден тежък инцидент: 4-годишно дете пострада в катастрофа на магистрала "Хемус"

Още: Тежък инцидент затвори Прохода на републиката, двама са загинали

Още: Арестуваха варненски съдия за убийството на два елена

На 09.07.2024 г. 82-годишната Е.И. била нападната в дома си в с. Мокреш, област Монтана. На пострадалата бил нанесен удар с метален предмет в областта на главата, вследствие на който тя починала. След извършените действия по разследването са събрани доказателства за виновността на 23-годишния Г.Г. Той отнел от възрастната жена 105 лева, като употребил сила, и умишлено я умъртвил.

Още: Пуснаха от ареста жената, стопанисвала хосписа в Банкя

Още: Автобус на градския транспорт и кола се блъснаха в София, има пострадали

Още: Огънят в ПП “Рилски манастир“ пълзи към мокри дерета

Престъплението, за което той е привлечен в качеството на обвиняем, е наказуемо с „лишаване от свобода" от 15 до 20 години, „доживотен затвор" или „доживотен затвор без замяна". Предстои да бъде внесено в съда искане за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража" спрямо извършителя на тежкото престъпление.

Още: МВР наказва полицаи с мъмрене и порицание за смърт на арестанти

Още: След сблъсък с цистерна: Кола се обърна в София

Още: С чужда кола и без книжка: Мъж се блъсна в дърво и загина

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес