Затворник, пуснат в отпуска, обира църкви в Бургаско

05 декември 2023, 08:50 часа • 1466 | прочитания

Рецидивист открадна дарения от манастира "Св. Георги" в Поморие. Той е задържан.

Още: Откриха мъртво 18-годишно момиче в Хасково, задържан е 17-годишен младеж

Още: Бременните кошути този път няма да спрат събарянето на хотела на Вълка край яз. "Искър"

Оказва се, че мъжът е нахлувал и в други църкви в Бургаско, а дори е и осъждан за подобно престъпление. Последното му посегателство е от вчера, когато разбил вратата на аязмото в храма в Поморие.

Вътре успял да отключи катинара на металната кутия за дарения и задигнал събраните пари. Няколко дни преди това опитал да открадне пари и от храма „Св. Рождество Богородично“ край Меден рудник, но се включила алармена система и само нанесъл щети по вратата на храма и охранителни камери.

34-годишният мъж е вече осъждан за кражба от църква, а даже е с влязла в сила присъда. За месец е пуснат в отпуск от затвора. 

Още: Хипотеза "катастрофираш тежко и те мамят с парите за пътна помощ": Почват проверки

Още: Близка до ДПС стана заместник на Сарафов

"Осъждан е за подобни кражби. Вчера, след като беше установен, в дома му са намерени още вещи, които са доказателство за друга кражба от възрастен човек. Подробно описа механизмът за кражбата от манастира. Прескочил е оградата и е счупил входната врата", заяви главният инспектор Златан Даскалов от Районно полицейско управление- Поморие.

ОЩЕ:За 300 лева: Въоръжен грабеж в София 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес