„Булгаргаз“ е в катастрофално положение и е във фалит. Това мнение изрази бившият министър на енергетиката в кабинета на Кирил Петков – Александър Николов пред bTV.
Още: Инфлацията скача заради еврото или Близкия изток: Лиляна Павлова отговаря
Още: Чист ли е "Лукойл" пред данъчните: Спецов с отчет
Още: „Булгаргаз“ предлага по-евтин природен газ от февруари
Щетата за "Булгаргаз" ще я платим ние
Щетата за Булгаргаз може да надхвърли 800 млн. лв. Когато се направи договорът с „Боташ“ бе писан на коляно и без ясна координация. Големите въпроси ще приключат в нашия джоб и ще се плати от българските граждани, предупреди Николов.
Още: Александър Николов: Българската електроенергийна система е в изключително тежко състояние
Още: Радан Кънев: Храната в България е скандално скъпа. Защо обаче Спецов маже за последните седмици?
Още: Какво се случва с цените на плодовете и зеленчуците: Обяснява експерт
Ще платим доста по-високи сметки за парно
По думите му сметките за парно ще бъдат доста по-високи, защото Топлофикация-София не може да си плати задълженията. Начинът на управление на „Топлофикация“ е много болна тема за Столична община. Не се направи нищо за оптимизацията на „Топлофикация-София“, която е на загуба, посочи Николов. 96% от хората си плащат сметките за парно, но не плащат сметките в реалния им размер такива, каквито трябва да бъдат.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Васил Велев: Влизането в еврозоната би забавило инфлацията
Още: "Няма пари, ще последваме съдбата на СССР": Финансово острие на Путин с невиждани признания
Още: Бивши енергийни министри в съдебна битка: Александър Николов срещу Росен Христов (СНИМКА)