Заради енергийната криза Франция помага на печатните медии

15 декември 2022, 17:48 часа 1225 прочитания 0 коментара

Френските власти решиха да подпомогнат издателите на вестници и списания с пакет от 30 милиона евро заради енергийната криза, предаде ДПА, цитирано от БТА.

Още: Потвърдено: Митата върху вноса на автомобили от ЕС са в сила от 1 август в САЩ

Още: Николай Василев: Предложението на Ваня Григорова за втория пенсионен стълб стъпва на некоректни твърдения

От него мотивират решението си с аргумента, че високите производствени цени поставят под въпрос мисията на медиите да информират обществото.

ОЩЕ: Енергийната криза в Европа е далеч от края си – трите мрачни сценария от The Economist

Под натиска на високите цени някои издатели бяха принудени да намалят броя на страниците в своите издания, както и да спрат да публикуват извънредни издания, посочват от министерството.

Още: Русия ще строи осем малки АЕЦ в Иран

Още: Недостигът на работна ръка в Германия ще се увеличи сериозно: Проучване

Финансовата помощ ще бъде насочена към издатели, които са в особено затруднено положение заради последиците от войната в Украйна.

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Михаил Митев
Михаил Митев Отговорен редактор
Новините днес