Германия потвърди, че е получила искането на Полша за прехвърляне на 14 танка "Леопард 2" на Украйна и ще разгледа заявката в най-кратки срокове.
Още: Познай кой ще бъде новият папа: Онлайн игра завладя Италия
"Ще разгледаме искането с необходимата спешност", заяви говорител на германското правителство.
ОЩЕ: Пусни леопардите от клетката: Мемове с призиви към Шолц заляха мрежата (СНИМКИ)
Съгласно германските правила за контрол на военните оръжия страните, които използват произведено в Германия въоръжение, са длъжни да поискат разрешението на Берлин, ако искат да прехвърлят военното оборудване на трета страна.
Още: Родилен дом в Русия изписва новородените във военна униформа, майките щастливи (СНИМКИ)
Още: Атака с дронове срещу руската система за космически шпионаж "Звезда" (ВИДЕО)
По-рано този месец Полша обяви, че е готова да достави 14 танка "Леопард" на Киев в рамките на международна коалиция от държави, но изчаква ясно изявление от Берлин, с което да разреши трансфера.
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Дрон удари кораб край Малта (ВИДЕО)
Още: Пожарникари се качиха на покрива на Сикстинската капела (ВИДЕА)
ОЩЕ: Моравецки: Дори да не получим разрешение от Германия, ще изпратим танкове „Леопард“ на Украйна
"Призовавам и германската страна да се присъедини към нашата коалиция от държави, подкрепящи Украйна с танкове", написа министърът на отбраната на Полша Мариуш Блашчак. "Това е наша обща кауза, защото това е въпрос на сигурността на цяла Европа".
Миналата седмица полският министър заяви, че се е срещнал с колегите си от 14 държави, за да обсъдят създаването на международна коалиция за изпращане на танкове на Украйна.
Още: Голям пожар при руско военно летище в Крим, украинската атака продължава (ВИДЕО)
Още: Следял пратките за Украйна: Подробности за руския шпионин в Александруполис