Демонстрация в подкрепа на Палестина се проведe на площада на Републиката в Париж, съобщава РИА Новости.
Още: Генералният щаб на Украйна обяви колко струва един ден война срещу Русия
Около хиляда души, според оценките на кореспондента, са се събрали на площада, за да изразят недоволството си от политиката на Израел и да подкрепят Палестина.
Демонстрацията този път се провежда със съгласието на властите. Публиката скандира „Израел е убиец“, „Свобода на Палестина“, „Палестина ще спечели“. Демонстрантите разгърнаха огромно палестинско знаме в средата на площада. Действието се проведе мирно.
В акцията участваха представители на арабските диаспори, Общата конфедерация на труда (КГТ), Комунистическата партия, анархисти, както и френски симпатизанти.
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 15.09.25 - Провали ли се НАТО в първия тест срещу Русия?
Още: Полският президент даде зелена светлина за разполагане на войски на НАТО в страната
Миналата събота в парижкия квартал Барбес се проведе неразрешена демонстрация в подкрепа на Палестина, която доведе до жестоки сблъсъци между протестиращи и полиция. Агресивната тълпа хвърля бутилки, дъски и петарди по служителите на реда, гори кофи за боклук, а полицията реагира със сълзотворен газ и използване на водни оръдия. По-късно сблъсъците се засилиха: в отговор на провокации от страна на демонстрантите полицията започна да изстрелва гумени куршуми по тях. В резултат на демонстрацията в Париж бяха задържани 44 души, един полицай беше ранен.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Военният министър: Нашите МиГ-29 са подготвени да въздействат срещу руски дронове
Според френското министерство на вътрешните работи тогава 22 хиляди души са участвали в пропалестински акции в цяла Франция, в Париж - 2,5-3,5 хиляди души.