Гърция увеличава субсидиите за домакинствата и бизнеса в отговор на рязкото поскъпване на електроенергията, предава БНР.
Още: Нова серия земетресения разлюляха Западна Турция, усетено е и в Бургас
Още: НАТО подсилва Балтийския регион, американски танкове близо до Русия след провокациите (ОБЗОР-ВИДЕО)
Милиард и 900 милиона евро отпуска правителството за компенсации на потребителите заради високата цена на тока. Субсидиите покриват 94% от поскъпването на електроенергията, съобщи министърът на околната среда и енергетиката Костас Скрекас.
Помощите са за всички домакинства и 90% от малките и средни предприятия.
По отношение на разходите на фермерите за горива се покрива 90% от поскъпването.
Още: Украйна има шансове да победи и да си върне териториите: Тагарев за картите на Зеленски във войната
Още: Тежки бомбардировачи срещу Украйна: Русия рани хора в Киев, Запорожие и още градове (ВИДЕО)
Министър Скрекас подчерта, че правителството осигурява до голяма степен енергийна независимост в няколко посоки: увеличен обем на преработка на втечнен газ от терминала "Ревитуса", изграждане на терминала до Александруполис, засилване на производството на електроенергия от лигнитни въглища и двойно увеличение на ток от възобновяеми източници.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Русия не атакува НАТО": Лавров върти и суче една и съща плоча (ВИДЕО)