Училища в Европа въведоха забрана за мобилни телефони. Правилото "Без телефони в час" важи за Гърция, Франция, Нидерландия, Италия, Великобритания. А вече и в Белгия, където новата учебна година започва с нови правила.
Още: Починал е един от най-видните представители на руската пропаганда
Още: Ново 20: Лавров търси извинения на Путин, за да не се вижда със Зеленски
Още: Нидерландия забрани мобилни телефони в училищата
Учениците предават мобилните си телефони в началото на деня, поставяйки го в кутия, подобна на сейф. Взимат ги обратно едва в края на учебния ден.
Още: Без мобилни телефони и в училищата в Кипър
Още: Канадският премиер обеща: Оръжия за Украйна за 1 млрд. долара (ВИДЕО)
Още: За украинския ден на независимостта: Лукашенко, Си Дзинпин и Тръмп поздравиха Украйна
Забраната за мобилни телефони беше въведена още миналата година в много училища в Белгия. Резултатите показват, че учениците действително са по-концентрирани в час и общуват повече помежду си в междучасията.
Още: Без мобилни телефони в училищата в Румъния
Още: Забравете за среща между Путин и Зеленски
Още: Три жертви в Румъния от силната буря в страната
Така учениците нямат възможност за тормоз на съученици, като например да правят видеоклипове с тях. Училищата се грижат да има повече занимания за учениците по време на обедната почивка, като шах клуб, арт клуб или просто време в библиотеката. За нарушителите на забраната са предвидени санкции като общественополезни дейности след часовете в училище.