Има загинал миньор след земетресението в Полша

06 май 2018, 16:10 часа 1283 прочитания 0 коментара

Един миньор загина и трима други все още се издирват след сеизмичен трус в събота в каменовъгледната мина Зофиовка в Шльонс, южна Полша, съобщи АФП. Жертвата е намерена тази сутрин от спасителните екипи. Това е 38-годишен мъж, работил от десет години в мината.

Още: Пуснаха влак на батерии в Хърватия

Още: Трагедия по време на сватба: 35-годишна жена беше убита от сигнален пистолет

Спасителите са установили днес и визуален контакт с друг миньор, който частично е затрупан. Засега състоянието му не е известно. Няма сведения за тримата изчезнали миньори. В спасителната операция участват 200 души, предаде БГНЕС.

Трусът стана вчера преди обед на дълбочина 900 метра и е бил усетен на повърхността. Земетресението беше с магнитуд 4.3 по скалата на Рихтер.

В момента на инцидента в мината е имало 11 миньори. Четирима са били незабавно евакуирани, а двама успели с помощта на спасители да излязат на повърхността. Каменните въглища са главния енергетичен ресурс на Полша. Миналата година полските мини са дали 65,5 милиона тона въглища.

Още: Украински ракети "поставиха" табелка "Затворено" на важен военен завод в Русия (ВИДЕО)

Още: Германия: Не се съмняваме в американския ядрен чадър, но...

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Милена Славкова
Милена Славкова Отговорен редактор
Новините днес