Пандемията и принудителната самоизолация в Испания и в редица други европейски страни са довели до рязък спад в раждаемостта, пише популярният испански вестник El Pais, цитиран от БГНЕС.
Още: Ясно е кой ще има последната дума за ключовото споразумение между САЩ и Украйна
Още: Завой в стратегията и целите на Путин в Украйна: Западни разузнавателни данни
Според вестника, в Испания раждаемостта през декември и януари в сравнение със същия период на миналата година е намаляла с 22,6%.
"Засега имаме данни само за два месеца от 2021 г. Това не е достатъчно, за да се направи точна прогноза за цялата година, но вече е ясно, че спадът е драматичен", заяви пред вестника директорът на института на Националния съвет за изследвания Диего Рамиро.
Както беше отбелязано, подобна ситуация се наблюдава и в други европейски страни. През декември броят на новородените в Италия в сравнение със същия период на миналата година е намалял с 21,6%. Във Франция раждаемостта е спаднала с 13% през януари, пише вестникът.
Още: Със сегашния темп Русия ще завземе Украйна през 2256 г. със 101 милиона жертви
Още: Умрели без ток: Най-малко три смъртни случая в Испания
Сред основните фактори, принудили хората временно да отложат решението да създадат ново поколение, е рязкото намаляване на работните места и високата смъртност от коронавируса.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Извършил зверско убийство и отишъл на екскурзия: Арестуваха поляк близо до България
Още: Познай кой ще бъде новият папа: Онлайн игра завладя Италия