Кралицата-консорт Камила е с COVID-19

13 февруари 2023, 20:42 часа 4070 прочитания

Кралската съпруга Камила е дала положителна проба за COVID-19, потвърдиха от Бъкингамския дворец.

Още: Папата излезе във ваканция: Ще играе тенис (ВИДЕО)

Още: Зеленски подписа нов пакет санкции срещу Русия

"След като страдаше от симптомите на настинка, Нейно Величество кралицата-консорт даде положителна проба за вируса. Поради това със съжаление тя отмени всичките си публични ангажименти за тази седмица и изпраща искрените си извинения на тези, които е трябвало да присъстват на тях", се допълва в изявлението, цитирано от БГНЕС.

Коя е Камила - новата кралица консорт на Великобритания

Съобщението дойде, след като беше съобщено, че 75-годишната Камила е трябвало да отложи посещението си в Уест Мидландс поради "сезонно заболяване". 

Още: Взрив при основен за Киев ТЕЦ, експлозия и на танкер до Санкт Петербург (ВИДЕО)

Още: Френското разузнаване: Китай е опитал да подкопае продажбите на Rafale

Междувременно двойката се подготвя да бъде в центъра на вниманието по време на коронацията на Чарлз на 6 май. Церемонията ще се проведе в Уестминстърското абатство в събота сутринта, ръководена от архиепископа на Кентърбъри. Бъкингамският дворец добави, че коронацията ще бъде "тържествена религиозна служба, както и повод за празнуване".

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес