Кулеба: Убийството на Пригожин показва защо не са възможни преговори с Путин

29 август 2023, 19:55 часа 2679 прочитания 0 коментара

Няма причина да вярваме, че руският лидер Владимир Путин няма да се отнесе към преговорите по начина, по който и с лидера на "Вагнер" Евгений Пригожин, каза украинският министър на външните работи Дмитро Кулеба, цитиран от украинската агенция Укринформ.

Още: Паника в Полша: Двоен ръст на търсенето на жилища в чужбина

Още: Принц Хари никога нямаше да се ожени за Меган Маркъл, ако майка му беше жива

Кулеба направи изявлението си на съвместен брифинг с френската си колежка Катрин Колона в Париж, съобщи кореспондент на украинската агенция.

Още: Кулеба: Зеленски и Путин никога няма да седнат на една маса, но преговори можем да водим с посредник

"Колкото до призивите за преговори с Путин, всеки, който пита за това, не трябва да пита нас, а Пригожин. Той имаше конфликт с Путин, разреши конфликта, споразумяха се за гаранциите за сигурност, а после Путин го уби", каза ръководителят на украинската дипломация. Кулеба подчерта, че няма причина да вярваме, че Путин ще се държи по друг начин и в други преговори. 

Още: Турция действа за повече турски език в Македония, в Сърбия броят колко хора малтретира режимът на Вучич

Още: Арести след прожекцията на образите на Тръмп и Епстийн върху замъка Уиндзор (ВИДЕО)

Още: Кулеба обвърза F-16 с бързината на обучението на украински пилоти

На срещата бе обсъдена още и сделката за украинско зърно през Черно море, предаде БТА. "В момента сме особено заинтересовани от възстановяването на инициативата за зърно. Показахме обаче, че има и алтернатива. Има безопасен морски маршрут, който два кораба вече използваха, за да напуснат украинските пристанища. Този маршрут няма да бъде заложник на руския шантаж", каза украинският външен министър. Той допълни, че въпросът е обсъден с френската министърка на външните работи и маршрутът може да бъде подсилен и развит като алтернативен за износа на зърно.

Още: Полша получи още танкове Abrams. Как това ще се отрази на Украйна?

Още: След разговор с Тръмп: Фон дер Лайен обеща ЕС по-бързо да спре да купува руски петрол и газ

Следете развитието на войната в Украйна тук

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес