"Русия ще помага на африканските държави да повишат бойния си капацитет." Това заяви руският външен министър Сергей Лавров на пресконференция с нигерийския външен министър Юсуф Туггар, предаде Анадолската агенция.
Още: Ново ужасно "подобрение" прави руските "Шахед"-и още по-унищожителни (ВИДЕО)
Още: "Никой не е отговорен, никой не спестява": Столицата на Европа е пред банкрут
"Русия внася и при всички случаи ще продължи да внася конструктивен принос в усилията на африканците и на световната общност като цяло за стабилизиране на ситуацията в региона на Сахара и Сахел, ще оказва помощ на страните от региона за повишаване на тяхната боеспособност, на бойния потенциал на националните им въоръжени сили, на силите за сигурност, на правоохранителните органи с цел отблъскване на заплахите, които продължават да съществуват", каза Лавров.
Още: Лавров говори за Молдова точно като за Украйна, подклажда огъня и в Босна (ВИДЕО)
Тероризмът, незаконната търговия с оръжие, хора и наркотици за съжаление все още се срещат в много части на Африка, отбеляза Лавров.
Още: Руски дронове убиха цяло семейство в област Суми (ВИДЕО)
Още: Тръмп може да врътне кранчето на интернет: Какви са опциите пред Европа?
Руският външен министър заяви още, че Русия вижда интереса на Нигерия към съвместно военно-техническо сътрудничество.
Още: От началото на годината: Москва "изпуснала" близо 100 бомби в Русия и окупираните територии
Още: След иранската атака срещу американски бази: Макрон призова за сдържаност