На говорителя на руското външно министерство Мария Захарова беше отменена визата, която беше издадена за участие в срещата на Съвета на външните министри на ОССЕ в Малта, съобщиха от руското външно министерство.
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 16.08.25 - Тръмп се срещна с Путин в Аляска
Още: Безпокойство в Гърция: Гори сметище (ВИДЕО)
От ведомството нарекоха това безпрецедентен случай. Отбелязва се, че визата е анулирана в навечерието на срещата, преди руската делегация да тръгне от Москва.
Още: Кибератака срещу руското министерство външно затвори устата на Захарова
Захарова се опитва да иронизира станалото, като намеси и Ретроградния Меркурий: "Малтийците издадоха визата. Но днес, точно почти преди заминаването... те оттеглиха решението си ... Магнитна буря? Метеорит в Якутск? Меркурий ретрограден? Напомням, че това е министерско събитие на самата ОССЕ, което продължава да защитава свободата на движението“, написа тя в канала си в Telegram.
Още: Зеленски: В деня на преговорите руснаците убиват, всичко зависи от силата на Америка (ВИДЕО)
Още: Преди срещата в Аляска: Папата цитира свой предшественик по време на Втората световна война
"Колко интриги тази Западна хидра подреди на всички, включително на руските дипломати! Какви болезнени фантазии "русофобите в собствения си ад" не са се опитвали да реализират", посочи тя.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Стрелба близо до джамия в Швеция (ВИДЕО)
Още: Европа помага на Португалия в битката с пожарите (ВИДЕО)
Още: Захарова: Русия няма да участва нито на втората, нито на никаква среща на върха за мир
Миналата година България забрани прелитането над своята територия на самолета на Лавров заради наличието на Захарова в него. Наложи се аеропланът да заобиколи страната на пътя за среща на ОССЕ в Скопие.