Млекопроизводители от различни краища на Европа се събират на протест в Брюксел, за да поискат справедливо възнаграждение на труда си.
Още: Пет начина, по които войната между Русия и Украйна може да приключи
Още: В Гърция още чакат американския посланик: Ето последното препятствие по пътя й
Проявата им съвпада с днешния Съвет "Земеделие и рибарство", но се провежда също така преди международния ден на млякото и европейските избори.
Защо е недоволството?
В Европейския квартал ще се съберат протестиращи от Италия, Германия, Франция, Белгия, Литва, Ирландия и Дания. Според техен представител, години наред доходите на млекопроизводителите не са достатъчни и много от тях са били принудени да прекратят дейността си. Освен това, малко са младите хора, които работят в сектора, съобщи БНР.
ОЩЕ: Протестите: Интереси за милиони в земеделието
Още: Руснаците пуснаха каталог буквално за продажба на украински деца
Още: Паника в Русия: Нова операция "Паяжина" при военни обекти
Протестиращите, които ще са стотици и ще носят със себе си пластмасови крави в естествен размер и в цветовете на националните си знамена, ще тръгнат от площад "Люксембург" по обяд, който се намира срещу Европарламента и ще се насочат към площад "Шуман", където са Еврокомисията и Съветът на ЕС.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Зеленски: Войната засяга целия континент, Европа трябва да има тежест в преговорите (ВИДЕО)
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 08.08.25 - Ще има ли среща Тръмп - Путин?
От Европейския борд на млекопроизводителите уточняват, че не са поискали те да пристигнат с трактори, но не е изключено да има отделни машини.
Последният протест на земеделски производители беше в края на март. След това Европейският парламент и Съветът на ЕС одобриха мерки в тяхна полза, свързани с натоварванията заради зеления преход и намаляване на административната тежест.