Мъжът, който нападна с нож полицейски участък в центъра на Париж, е програмист с право на достъп до класифицирана информация и проблеми със слуха, съобщава телевизионният канал BFMTV.
Още: Le Monde: На 73 години Владимир Путин мечтае за безсмъртие
Още: Забравихме ли Украйна? Европейците все по-малко вярват в нуждата от по-силна армия
Вчера, 3 октомври, мъж нападна с нож служители на префектурата на парижката полиция и уби четирима полицаи. Нападателят беше застрелян от колега на една от жертвите.
Според канала, нападението е извършено от 45-годишния Михаел Харпон, родом от карибския остров Мартиника, който работи в тази префектура от 1993 г. като IT специалист, пише БГНЕС.
Мъжът страдал от глухота, както и съпругата му. Той е работил в разузнавателния отдел на префектурата и е имал достъп до класифицирана информация. Анализаторите по сигурността казват, че кариерата на Арпон не показва никакви подозрителни симптоми в поведението му.
Още: Руската ПВО свали дрон върху охладителна кула в Нововоронежката АЕЦ (СНИМКА)
Въпреки че мъжът приел исляма преди година и половина, няма доказателства, че нападението по някакъв начин е било свързано с неговите религиозни възгледи. Може би причината за конфликта е била разочарованието на Арпон от възможностите за кариера, съобщава BFMTV. Известно е, че преди няколко месеца той поискал преводач на жестомимичен език с надеждата да се развие в кариерата.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Авиационен колапс: Русия ще загуби стотици самолети и хеликоптери
Още: Украйна: Можем да завършим Хмелницката АЕЦ и без ядрените реактори от България