Украинският президент Володимир Зеленски пристигна в Харков. През последната седмица руските войски активно настъпват в областта, а в самия град се стекоха хиляди бежанци.
Още: "Тръмп ни подкрепи": Европа и Зеленски разкриха как САЩ ще подходят спрямо Путин (ВИДЕО)
Още: Русия ограничава обажданията в "Телеграм" и "Уатсап"
Зеленски е изслушал докладите на главнокомандващия Въоръжените сили на Украйна Олександър Сирски и на командващия оперативно направление "Хортиця". Обсъдена е била и напрегнатата ситуация в град Вовчанск (Волчанск на руски) и село Липци (предградие на Харков), където се водят боеве.
"Ситуацията в района на Харков като цяло е овладяна, нашите войници нанасят значителни загуби на окупатора. Но направлението остава изключително трудно и продължаваме да усилваме нашите части", пише Зеленски в телеграм канала си.
Още: Забраниха пестицид, обвиняван за масова смърт сред пчелите
Още: Репарации за 1 трл. долара: Обявени са 5 искания на Украйна преди срещата в Аляска
Още: Къде са укрепленията в Харков?: Източени ли са милиони по схеми с фирми-фантоми, питат в Украйна
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Парите отиват за яхти: Спряха средствата по ПВУ за хотелиери и ресторантьори в Полша