Представители на страните от НАТО ще преминат на 24 август по централния киевски булевард „Крешчатик” по време на военния парад по случай 26-тата годишнина от независимостта на Украйна, съобщи министърът на отбраната Степан Полторак.
Още: Сирски: Знаем новите модели руски дронове. Процентът на ударите ни скочи спрямо март
Още: Нова система за награди за украинските военни като във видеоигрите, за да убиват повече руснаци
„Тази година много наши партньори изразиха желание да участват в отбелязването на Деня на независимостта на Украйна. Редом с нас ще има представители на въоръжените сили на държавите от алианса”, каза Полторак.
Киев е готов да приеме участници от всичките 29 държави от НАТО. До момента шест държави са потвърдили участието си. Освен чуждите гости, в парада ще се включат около 4 500 украински военни, отбелязва БГНЕС.
В парада ще преминат 70 единици военна техника, 25 от които съвсем нови образци. Зрителите ще могат да видят и обновената украинска военна униформа.
Още: Русия коментира споразумението между САЩ и Украйна за редките минерали
Още: Путин мисли да върне Сталинград (ВИДЕО)