Нова вълна от атаки с дронове срещу Москва, гори обект на "Роснефт" в Рязан (ВИДЕО)

22 май 2025, 21:12 часа • 1947 | прочитания

46 украински безпилотни самолета са били свалени, докато са летели към руската столица Москва от полунощ на 22 май досега. Това съобщи кметът на града Сергей Собянин.

Съобщава се, че при удар с дрон е поразен центъра „Патриот Експо“ близо до Москва. Два изложбени павилиона са били повредени, а охранител е ранен от шрапнелите. Няколко коли на паркинга също са били засегнати, съобщават местни източници.

Руското военно министерство съобщи, че от 8:00 часа сутринта до 20:00 часа вечерта са свалени 159 дрона над руска територия. 22 от тях са свалени в района на Москва и Московска област. Най-много - 54, са свалени над Орловска област, още 53 са свалени над Курска област.

Затягат мерките за сигурност в Москва

Същевременно руската столица затяга мерките за сигурност на фона на засилващите се атаки срещу града, които продължават вече трети пореден ден. Бронирани военни машини и други превозни средства, оборудвани с уреди за радиоелектронна отбрана, са разположени около Кремъл. Мобилните мрежи са изключени, целият периметър е укрепен.

Гори обект на Роснефт в Рязан

След атака с дронове се е запалил и обект на Роснефт в Рязан. Сателитите на НАСА регистрират пожар на територията на предприятието в града. Системата за наблюдение на пожари FIRMS е регистрирала пожар на територията, принадлежаща на нефтопреработвателното предприятие в Рязан.

Преди няколко часа телеграм каналът Mash обяви, че най-малко пет дрона са били свалени в близост до рафинерията в Рязан. Властите помолиха жителите да не разпространяват информация за „обектите на нападение“ в мрежата.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес