Обиски в Германия в жилищата на членове на крайнодясна група

27 септември 2023, 14:24 часа 1717 прочитания 0 коментара

Германските власти извършиха обиски на десетки места в цялата страна, след като вътрешният министър Нанси Файзер забрани дясна екстремистка група, обвинена в разпространение на нацистка идеология, съобщи „TVP World”.

Още: Украйна атакува ключов руски нефтопровод в Брянска област (ВИДЕО)

Още: Опасно: Над една трета от трамвайните линии в Букурещ са по-стари от 40 години

Още: Германското "Възраждане" отбеляза исторически рейтинг

Централата на групата, наречена "Artgemeinschaft", както и 26 жилища, принадлежащи на 39 членове, бяха претърсени в ранните часове в 12 провинции, се казва в изявление на вътрешното министерство.

"Това е още един тежък удар срещу десния екстремизъм и срещу интелектуалните подпалвачи, които и до днес продължават да разпространяват нацистката идеология", заяви Файзер.

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 13.08.25 - Зеленски категорично отхвърли изтегляне от Донбас

Още: На Виктор Орбан ли е: Заснеха с дрон имение за милиони евро, изградено върху земя на баща му (ВИДЕО)

Още: Германското "Възраждане" изпревари по рейтинг всички партии в коалицията на Шолц

"Тази дясноекстремистка група се опита да отгледа нови врагове на конституцията с отвратителното си индоктриниране на деца и младежи", допълни вътрешния министър.

Още: Заради пожарите: Гърция поиска помощ от Европа

Още: Тайната на гръцките котки: Местни шампиони по оцеляване

Този месец германските власти забраниха друга неонацистка група, "Хамърскинс Дойчланд", с корени в Съединените щати, и нахлуха в домовете на 28 членове след разследване, продължило повече от година в сътрудничество с американски служители.

Още: Крайнодесните се завърнаха в Сената на Франция

Още: Зеленски: Няма да се изтеглим от Донбас

Още: Дим обви АЕЦ "Запорожие": Какво се случва? (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес