Подоляк: Операцията в Курска област цели да убеди Кремъл да преговаря за справедлив мир

16 август 2024, 19:15 часа 1776 прочитания 0 коментара

Операцията на украинските войски в Курска област цели да убеди Кремъл да преговаря за справедлив мир. Това заяви Михайло Подоляк, съветник на украинския президент, предаде Ройтерс.

Още: "Путин губи войната - ако печелеше, щеше да е в Киев и Одеса": Кийт Келог предупреди диктатора (ВИДЕО)

Още: Опозицията в Албания иска сваляне на виртуалния министър

Още: Украинската офанзива в Курск дава невероятен шанс за САЩ: Дано Вашингтон не го проспи

По думите му, за да бъде склонено да преговаря, руското ръководство трябва да бъде подложено не само на икономически и дипломатически натиск, но и да понесе "значими тактически поражения".

Още: С бялото знаме в ръце: Украинците показаха рядко ВИДЕО как са се предавали руснаците в Курск

Още: Турция дразни Гърция в Егейско море: Пусна изследователски кораб

Още: В Гърция земята не спира да се тресе: Нов трус удари гръцки остров

Близък съветник на руския президент Владимир Путин постави под въпрос съществуването на украинската държава и отхвърли уверенията на Запада, че не е съпричастен към украинското нахлуване в Курска област.

Още: Подоляк: Операции като тези в Курск ще имат положителен ефект за мирни преговори (ВИДЕО)

Още: Русия тренира как да воюва с НАТО, Тръмп притиска ЕС да воюва с Китай (ОБЗОР - ВИДЕО)

Още: Вигенин: Евросъюзът трябва да отстоява с повече самочувствие интересите на европейските граждани

Пред вестник "Известия" Николай Патрушев бе категоричен, че без участието и подкрепата на НАТО и западните служби Киев не би посмял да посегне на руска територия. По думите му, "Вашингтон е създал всички предпоставки Украйна да загуби суверенитета си" и част от собствените си земи.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес