Приказката на 15-годишната сензация Гоф на Уимбълдън приключи

3427
Снимка: Twitter

Сензацията на Уимбълдън 2019 Кори Гоф приключи с участието си в турнира на осминафиналите, след като бе победена от бившата номер 1 в света Симона Халеп с 6-3, 6-3.

15-годишната американка се превърна в център на вниманието, след като първо преодоля квалификациите, за да се превърна в най-младата участничка в основната схема на надпреварата в цялата ѝ история, а след това записа последователни победи над Винъс Уилямс, Магдалена Рибарикова и Полона Херцог за място на осминафиналите.

Днес обаче тя бе спряна от опитната Халеп, която проби съперничката си общо пет пъти, за да стигне до чист успех след час и 15 минути игра.

Тенис легенда разпродава трофеите си на търг заради дългове

Световноизвестният немски тенисист Борис Бекер е принуден да се раздели с общо 82 купи, медали и други отличия, както и ракети, часовни...

По този начин румънката достигна четвъртфиналите на Уимбълдън за четвърти път в кариерата си, а в следващия си мач ще срещне китайката Шуай Джан.

С турнира се раздели една от фаворитките за титлата - чехкинята Каролина Плишкова. Третата поставена в схемата бе сразена от сънародничката си Каролина Мухова с 6-4, 5-7, 11-13 в изключително оспорван мач на Корт 2 в Ол Ингланд Клъб.

В заключителната част на третия решаващ сет Плишкова първа взе превес, след като проби за 11-10, но 22-годишната Мухова показа характер и взе следващите три гейма, за да затвори мача след три часа и 16 минути игра.

За място на полуфиналите Мухова ще спори с осмата поставена Елина Свитолина, която по-рано днес победи Петра Мартич в два сета.