Свещеник от Новосибирск защитава огромното богатство на църковните йерари, включително предполагаемата яхта на руския патриарх Кирил (агент на КГБ със светско име Владимир Гундяев, контрабандист на тютюн в края на Съветската империя), предаде NEXTA. Наред с това той разкритикува тези, които го осъждат.
Още: Украйна атакува ключов руски нефтопровод в Брянска област (ВИДЕО)
Още: Опасно: Над една трета от трамвайните линии в Букурещ са по-стари от 40 години
"Не виждам нищо лошо моят светейши патриарх да се повози с яхта няколко пъти месечно в добри дни и да се наслаждава на чистия въздух. Нашият президент (издирваният от Трибунала в Хага за систематично отвличане на украински деца руски диктатор Владимир Путин) също има скъпи италиански мебели, красиви зали и дворци, но ние ясно разбираме, че това принадлежи не на индивида, а на статута", каза Александър Сахненско, настоятел на църквата в Новосибирск.
🤡🤡 Свещеник от Новосибирск защити огромното богатство на църковните йерарси, включително предполагаемата яхта на патриарх Кирил, и критикува онези, които го осъждат
— NEXTA (@nexta_tv) 4 декември 2024 г
„Не виждам нищо лошо моят светейши патриарх да се вози на яхта няколко пъти месечно в добри дни и… pic.twitter.com/FFmwMaOxJe
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 13.08.25 - Зеленски категорично отхвърли изтегляне от Донбас
Още: На Виктор Орбан ли е: Заснеха с дрон имение за милиони евро, изградено върху земя на баща му (ВИДЕО)