Семейството на Франсиско Франко заяви, че ще поиска останките на покойния испански диктатор да му бъдат предадени, след като бъдат ексхумирани, съобщава AFP.
Още: Вашингтон одобри сделка за F-16 за Украйна
Още: Русия атакува Харков с дронове, има пострадали (ВИДЕО)
„Ще се погрижим за останките на моя дядо, няма да ги оставим в ръцете на правителството”, заяви Франсис Франко – един от седемте внуци на покойния генерал.
Испанското правителство прие постановление, което позволи ексхумирането на останките на Франциско Франко от неговия мавзолей. Това решение раздели испанците и отвори доста стари рани.
Премиерът на страната Педро Санчес направи премахването на останките на диктатора от неговия мавзолеен комплекс в близост до Мадрид своя основна задача. Вероятно ексхумацията ще бъде извършена до края на тази година.
Още: Колко украински военнослужещи държи Русия в плен?
Още: 921 евро на месец в Германия: Всеки шести е беден, как се справя икономиката?