Швеция глоби имам, насаждал расова омраза

03 септември 2019, 10:25 часа 1953 прочитания 0 коментара

Самир ел Рифай, който беше осъден за насаждане на расова омраза срещу етническа група, нарекъл евреите "потомък на маймуни и прасета".

Още: Дронове са забелязани и в небето над Швеция (СНИМКА)

Още: Кая Калас отвърна на Тръмп: Европа не може сама да носи Украйна на гърба си

Той се опита да се защити като заяви, че изявлението му било по адрес на държавата Израел. Съдът обаче отхвърли твърденият му и го глоби 3000 крони /250 евро/ за реч на омразата по време на демонстрация през 2017 година в град Хелсингборг.

Събитието, организирано от Шведско-палестинския център, било проведено на арабски. В речта си, Рифай изразил изключително презрение към евреите, като ги нарекъл „потомък на маймуни и прасета“, което той признава, стана ясно по време на съдебното заседание.

Освен това имамът подчертал, че евреите са порочни и намекнал, че са правили интриги срещу Иисус, пророка Мохамед и други пророци.

Още: Почина путинският пропагандист Кеосаян, съпругът на рупора на Кремъл Маргарита Симонян

Още: Словакия записа в Конституцията си: Има само два пола, майката може да бъде само жена, бащата - само мъж

По-рано тази година Швеция започна офанзива срещу ислямския радикализъм, като арестува петима имами и проповедници заради принадлежност към антидемократични течения в Исляма и поддръжка на терористични организации.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес