Няколко хиляди души вече са се регистрирали в Украинския легион от доброволци, който се сформира в Полша. Това обяви полският външен министър Радослав Сикорски на NATO Public Forum, провеждащ се в рамките на срещата на върха на Алианса във Вашингтон.
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 16.08.25 - Тръмп се срещна с Путин в Аляска
Още: Безпокойство в Гърция: Гори сметище (ВИДЕО)
"Имаме до един милион украинци от двата пола и няколко хиляди от тях вече са се регистрирали за участие в легиона. И което е интересно, много от тях наистина искат да служат и да сменят своите сънародници, но те казват: "Ние не искаме да бъдем изпратени в битка, без да сме обучени и екипирани", отбеляза Сикорски, цитиран от Интерфакс Украйна.
Още: Умеров призова украинците от цяла Европа да се запишат в легиона, базиран в Полша
"Ако всяка една европейска държава правеше това, в Украйна щеше да има няколко такива бригади", допълни първият дипломат на Полша.
Още: Зеленски: В деня на преговорите руснаците убиват, всичко зависи от силата на Америка (ВИДЕО)
Още: Преди срещата в Аляска: Папата цитира свой предшественик по време на Втората световна война