Страните-членки на ЕС одобриха търговската сделка с Великобритания

28 декември 2020, 14:12 часа 4555 прочитания

27-те страни-членки на ЕС дадоха зелена светлина търговското споразумение за след Brexit да влезе в сила от 1 януари, съобщи АФП.

Още: Зеленски подписа нов пакет санкции срещу Русия

Още: Взрив при основен за Киев ТЕЦ, експлозия и на танкер до Санкт Петербург (ВИДЕО)

Посланици от столиците на ЕС се срещнаха в Брюксел и единодушно одобриха временното прилагане на търговското споразумение с Великобритания от 1 януари, съобщи Комитетът на постоянните представители, предаде БГНЕС.

Процедурата ще влезе в сила в 15:00 ч. местно време във вторник. Това временно ще позволи безмитната търговия с Великобритания да продължи, след като тя напусне единния пазар на ЕС на Нова година.

Себастиан Фишер, говорител на германското председателство на ЕС, заяви: "Посланиците на ЕС единодушно одобриха временното прилагане на Споразумението за търговия и сътрудничество между ЕС и Обединеното кралство."

Още: Френското разузнаване: Китай е опитал да подкопае продажбите на Rafale

Още: Тактика: Русия удари център за набор на войници за трети път тази седмица (ВИДЕО)

Приемането на плана от страните-членки позволява той да влезе в сила навреме, за да се премахне нарушаването на търговията между каналите. Но сделката все още трябва да бъде ратифицирана със задна дата от Европейския парламент, вероятно в края на февруари.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес