Председателят на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер и председателят на Европейския съвет Доналд Туск ще проведат отделни срещи с турския президент Реджеп Ердоган и с неговия американски колега Доналд Тръмп в Брюксел следващия четвъртък, съобщиха от европейската комисия.
Още: Само ако Русия стане Съединени щати на Евразия, ще може да се отърве от диктатурата
Още: Български гмуркач се удави в Охридското езеро
Разговорите са насрочени за 25 май, когато ще се състои редовна среща на върха на страните от НАТО в белгийската столица Брюксел.
По отношение на срещата Юнкер-Туск-Тръмп говорителят на ЕК Маргаритис Схинас заяви, че „това ще бъде важна среща, която ще позволи укрепването на сътрудничеството с новата администрация“. Той подчерта също, че доброто взаимодействие между Вашингтон и Брюксел е изгодно и за двете страни.
В същото време разговорите с турския президент идват на фона на задълбочаващ се срив в отношенията между Анкара и ЕС след проваления опит за преврат срещу Ердоган от лятото на миналата година и референдума за президентска република от миналия месец. В същото време по-рано през май турският държавен глава заяви, че Европейският съюз няма друг избор, освен да отвори нова глава в преговорите си с Анкара.
Още: Знакова смяна в ръководството на руската армия. Тактиката на руснаците при Покровск - от "А" до "Я"