В Ирпен започнаха снимките на филма "ЗЛО" за инвазията на Русия в Украйна

18 юли 2022, 12:31 часа 2118 прочитания 0 коментара

В киевското предградие Ирпен, добил печална слава заради многобройните военни престъпления на руската армия там, започнаха снимките на филм за събитията от пълномащабното руско нахлуване в Украйна. Това съобщи Hromadske.

Още: Откриха опасни за здравето вещества в яйца

Още: "Целите на удара са постигнати": Руски цинизъм на фона на десетки убити и ранени в Киев (ВИДЕО)

Според началника на Киевската областна военна администрация Олексий Кулеба филмът с работно заглавие "Зло", ще се състои от три части.  

„Спомних си как на 24 февруари сутринта вдигнах телефона и на фона на разговора чух експлозии. Тогава ми съобщиха, че по цялата гранична линия се водят боеве. Силите, идващи от Беларус, няколко пъти превъзхождаха нашите по численост. В 05:30 пристигнах на работното си място, където останах до средата на март - беше един тежък дълъг ден ”, каза Кулеба.

Припомняме, че през юни президентът Володимир Зеленски се срещна и с американския актьор и режисьор Шон Пен, който също снима документален филм за Украйна.

Още: Еди Рама каза кога ще обяви новото си правителство

Още: Урсула фон дер Лайен идва в България: Ето причината

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес