"Всичко ще отнемем": В Запорожието руснаците национализират активите на украинските бизнесмени

30 септември 2024, 17:37 часа 3562 прочитания 0 коментара

Всички по-големи активи на украински бизнесмени и чуждестранни компании в окупираната Запорожка област вече са национализирани от руската власт там. Това обяви Евгений Балицки, назначен от Москва за губернатор на незаконно анексираната украинска област, която на 30 септември 2022 г. Путин обяви, че присъединява към Руската федерация.

Още: Безпрецедентно: Украинската армия задушава Русия

Още: Украинец отхапа парче от полицейска кола, пристигнала да го задържи в Полша

"Ако говорим за това, което е останало - вече нищо съществено", каза Балицки като поясни, че са национализирани предприятия, топло- и вятърни централи, слънчеви панели, както и Запорожката атомна електроцентрала и железопътната линия и в момента се издирват и апартаменти и други обекти, евентуално прехвърлени на други лица.

Балицки подчерта, че до 2028 г. назначените от Русия власти на Запорожка област ще продължат да търсят обекти за национализация. "Ще вземем всичко, което намерим", каза той, цитиран от контролираната от Кремъл РИА Новости.

Още: Украинските спецчасти превзеха една от нефтените платформи в Черно море (ВИДЕО)

Още: Подозрения: Руският сенчест флот може да има връзка с дроновете над Европа

Още: Европейската страна, в която най-лесно се прави аборт

Припомняме, че Русия контролира около 62% от територията на Запорожие, самият административен център на областта - град Запорожие, обаче не е окупиран.

Още: Руските пропагандисти започнаха да задават неудобни въпроси на Путин (ВИДЕО)

Още: Не си играе на дребно: Ген. Алаудинов обяви, че убитите украински военни вече са 2 милиарда (ВИДЕО)

Още: Скоро в Гърция: 13-часов работен ден 6 пъти в седмицата

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес