Полицията в Германия е задържала още трима души, заподозрени с предполагаем заговор за преврат на групата "Граждани на Райха" - движение, което иска да свали законното правителство, предаде Асошиейтед прес.
Още: Протест: Учители в Румъния обмислят бойкот на първия учебен ден
Още: Георг Георгиев за Украйна: Необходимо е всяко споразумение за мир да бъде устойчиво и справедливо
ОЩЕ: Нови арести в Германия за готвен преврат, застреляха полицай
Тримата заподозрени, които бяха идентифицирани само като Йохана Ф.-Й., Ханс-Йоахим Х. и Щефен В. в съответствие с германските закони за защита на личните данни, са били задържани снощи в югозападната германска провинция Баден-Вюртемберг.
Задържаните са заподозрени в членство в терористична организация, посочи в изявление канцеларията на федералния прокурор.
Още: Престъпните условия по сделката Тръмп-Путин и новата световна война: Анализ
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 12.08.25 - Ще има ли сделка между Тръмп и Путин за земите на Украйна?
През декември германската полиция задържа 25 души, включително самопровъзгласил се принц, пенсиониран парашутист и бивш съдия, които са обвинени в заговор за насилствено сваляне на правителството.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Тръмп ще говори със Зеленски и европейските лидери преди срещата с Путин (ВИДЕО)
Привържениците на "Граждани на Райха" отхвърлят следвоенната германска конституция и призовават за сваляне на правителството, посочва БТА