Започват изпитания на руска ваксина срещу коронавирус

17 юни 2020, 21:40 часа 3137 прочитания 0 коментара

В Русия стартираха изследвания върху две форми на ваксина срещу COVID-19. Те са разработени от Националния изследователски център по епидемиология и микробиология "Гамалея" към здравното министерство на страната.

Още: Ако прати "Томахоук" за Украйна: Путин се закани на Тръмп (ВИДЕА)

Още: Зеленски: Путин се надсмива над Запада, а той му доставя части за дронове (ВИДЕО)

В изпитанията участват две групи доброволци от по 38 човека всяка, съобщава 24 часа. Тестват се две форми на ваксината – течна и лиофилизирана в две медицински учреждения в Москва. Ваксината под формата на разтвор за вътрешен прием ще бъде изпробвана във военната болница "Бурденко". Другата, под формата на прах за приготвяне на разтвор за вътрешен прием, ще се тества в Сеченовския университет.

Участниците в изпитанията в продължение на две седмици са били настанени в санаториуми под медицинско наблюдение. На всеки от тях е била предоставена пълна информация за процедурата, за възможните ползи и рискове, както и за неудобствата, свързани с изпитанията. Всички участници са преминали всевъзможни видове изследвания като тестове на кръв и урина, проверки за наличие на хронични заболявания, ХИВ-инфекции, хепатит и коронавирусна инфекция.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес