Гърция въвежда 6-дневна работна седмица. Това ще важи само за частните фирми. Страната изпреварва много други в Европа по отношение на икономическо развитие.
Още: След 100 дни на власт: Рекорден срив на долара под управлението на Тръмп (ГРАФИКА)
Още: БНБ обяви има ли готовност за преминаване на картовите разплащания в евро
Според Кириакос Мицотакис в момента в държавата има липса на квалифицирани работници. Регламентът, който влезе в сила на 1 юли, се противопоставя на глобалната тенденция компаниите да проучват по-кратката работна седмица.
Още: Гръцки медии: Македонският език е български диалект
Съгласно новото законодателство, което беше прието като част от по-широк набор от трудови закони миналата година, служителите на частния бизнес, които предоставят денонощни услуги, според съобщенията ще имат възможност да работят два допълнителни часа на ден или допълнителни осем часа часова смяна.
Още: Важно! Последен ден за подаване на данъчните декларации
Още: Еврото с нов щурм към невижданите нива от миналата седмица
Промяната означава, че традиционната 40-часова работна седмица може да бъде удължена до 48 часа на седмица за някои фирми. В инициативата за шестдневна работна седмица не са включени работещите в ресторантьорството и туризма.
Още: Акрополът в Атина вече предлага частни обиколки на стойност 5000 евро
Още: Министерство на финансите: България пласира дълг за 4 млрд. евро на международните пазари
Още: БНБ съобщи колко е българският външен дълг
Правителството на премиера Кириакос Мицотакис заяви, че мярката е едновременно „благоприятна за работниците“ и „дълбоко ориентирана към растеж“. Той е предназначен да подпомогне служителите, които не са достатъчно компенсирани за извънреден труд, и да помогне за справяне с проблема с недекларирания труд.
Профсъюзите и политическите наблюдатели остро разкритикуваха този ход, предава CNBC.
Още: В Русия всичко е наред, но мислят за въвеждането на 6-дневна работна седмица
Още: Асен Василев поздрави финансовия министър за новия дълг (ВИДЕО)
Още: Добри новини за жилищните кредити: Данни на БНБ