Аякс с четвърта поредна титла в Холандия

7923

Отборът на Аякс спечели 33-та шампионска титла на Холандия, след като направи равенство 1:1 при гостуването си на Ераклес и вече е недостижим на върха на класирането.

Ласе Шоне изведе Аякс напред в 13-та минута, а малко след това Симон Чомер изравни, но равенството бе достатъчно на тима от Амстердам, за да празнува. Възпитаниците на Франк де Бур имат преднина от 4 точки пред втория Фейенорд, кръг преди края и по този начин спечели четвърта поредна титла. Де Бур стана шампион на Холандия пет пъти като играч, а сега вече и четири пъти като треньор. По този начин тимът си осигури място и в груповата фаза на Шампионската лига.

Второто място и участие в плейофите за влизане в груповата фаза на Шампионската лига си осигури Фейенорд. Трети със сигурност е Твенте, а местата след това ще се разпределят в последния кръг.

Еврокатастрофа за Аякс в Амстердам

България се гордее тази вечер! Лудогорец победи Лацио насред Рим и вече гледа към 1/8-финала в Лига Европа!   Тежка еврокатастро...