Арсенал се разправи с Фулъм за едно полувреме (ВИДЕО)

1514

Лидерът във Висшата лига Арсенал постигна класическа победа с 3:0 срещу Фулъм като гост на "Крейвън Котидж". "Артилеристите" показаха чудесна игра и вкараха трите си попадения още през първите 45 минути на двубоя от 27-ия кръг на Премиър лийг. Точни за "топчиите" бяха Магаляеш, Мартинели и Йодегор, а Леандро Тросар асистира за всичките голове. Белгийското крило е първият футболист в историята на английското първенство, който успява да стори това в рамките на първото полувреме в гостуване на свой отбор.

Резултатът бе открит в 21-вата минута. Магаляеш се извиси над всички при изпълнение на корнер и засече топката за 0:1. Само 5 минути по-късно пък Мартинели удвои аванса на "артилеристите". Крайното 0:3 оформи Мартин Йодегор, който с прецизен удар преодоля Лено.

ОЩЕ: Реал опитва да измъкне Артета под носа на Арсенал

"Котиджърс" показаха неубедителна игра през първата част, но след почивката се посъбудиха и дори уцелиха гредата. Преди това Рамсдейл се намеси блестящо, за да отрази шут на Боби Рийд. Габриел Жезус пък се завърна на терена за Арсенал и дори имаше шанс да отбележи, но го пропусна.

С победата възпитаниците на Микел Артета запазват първата си позиция с актив от 66 точки - 5 повече от втория Манчестър Сити. "Топчиите" домакинстват на Спортинг за Лига Европа на 16 март. Фулъм пък е на осмото място с 39 пункта.