Байерн Мюнхен започна сезона с фалстарт, добра се само до равен с Херта

2696

Отборът на Байерн Мюнхен не успя да започне с успех защитата на титлата си в Бундеслигата, завършвайки наравно у дома с Херта 2:2 на „Алианц Арена“ късно снощи.

Домакините, които започнаха нова ера без напусналите Ариен Робен, Франк Рибери и Матс Хумелс, поведоха чрез щатния си голмайстор Роберт Левандовски в 24-та минута, който получи асистенция от Серж Гнабри.

Страхотен гол на Адурис попари Барселона на старта в Ла Лига

Отборът на Атлетик Билбао надигра у дома Барселона с минималното 1:0 в първия двубой от новия сезон на испанската Ла Лига. Шампионите з...

Възпитаниците на Анте Чович обаче, обърнаха развоя на събитията още до почивката, като само в рамките на три минути Доди Лукебакио и Марко Груич дадоха аванс на столичани.

Играчите на Нико Ковач възстановиха равенството след точно час игра, когато отново Левандовски бе в прегръдките на съотборниците си, този път след изпълнена дузпа.

До края на мача Байерн натисна в търсене на крайния успех, но така и не съумя да преодолее отново Руне Ярщайн. Така баварците стартираха с равенство новата кампания, а в следващия кръг гостуват на Шалке 04. Херта, от своя страна, приема Волфсбург у дома.

Още подробности и ВИДЕО от срещата, можете да видите в sportlive.bg.