Барселона обърна Реал в Ел Класико и докосва титлата (ВИДЕО)

5283

Барселона направи огромна крачка към титлата в испанската Ла Лига, след като победи големия си съперник Реал Мадрид с 2:1 в Ел Класико. Каталунците губеха в резултата до 45-ата минута, но с попадения на Серхи Роберто и Франк Кеси се поздравиха с успеха. Роналд Араухо пък си отбеляза автогол. Попадение на Реал Мадрид пък не бе зачетено заради засада.

Двубоят започна отлично за „кралете“, които поведоха още в 9-ата минута. Винисиус центрира в наказателното поле на Барса, където Роналд Араухо опита да изчисти, но си отбеляза автогол. Каталунците обаче реагираха и натиснаха съперника, като в самия край на първото полувреме успеха да изравнят. След разбъркване в наказателното поле най-съобразителен се оказа Серхи Роберто, който прати топката в мрежата на Тибо Куртоа.

След почивката двата тима продължиха да демонстрират страхотен футбол, като на няколко пъти имаха възможност да стигнат до гол. В крайна сметка това се случи в 81-ата минута, когато Марко Асенсио прати топката в мрежата на Барселона. Попадението обаче не бе зачетено заради засада на офанзивния футболист на Реал Мадрид. Във втората минута на даденото от съдията продължение на мача „блаугранас“ стигнаха до така важния гол. Балде намери добре Кеси и той с прецизен удар донесе трите точки на своя тим.

След успеха си Барселона продължава да бъде на първо място в класирането в Ла Лига със 68 точки. Втори е Реал Мадрид с 56.

В Испания пък се заговори, че легенда на Реал може да замени Карло Анчелоти.