Блестящ Белингам сътвори скъпоценен обрат за Реал Мадрид (ВИДЕО)

2182

Испанският колос Реал Мадрид постигна втора поредна победа в Ла Лига, след като обърна Алмерия, за да спечели с 1:3 като гост в среща от втория кръг на испанското първенство. В герой за "белите" отново се превърна Джуд Белингам, който се отчете с два гола и асистенция.

Реал Мадрид с втора поредна победа в Ла Лига

След само три минути игра "кралете" изостанаха в резултата след гол на Серхио Арибас. В 19-ата минута новото попълнение на Реал Белингам успя да изравни, реализирайки втория си гол с екипа на "лос бланкос", след като се разписа и в дебюта си срещу Билбао (ВИДЕО).

Джуд Белингам не спира да бележи за Реал Мадрид

Джуд Белингам герой за Реал

В края на полувремето гол на Тони Кроос бе отменен от ВАР заради нарушение. След почивката Белингам отбеляза втори гол, носейки пълен обрат на своя тим. Той се разписа в 60-ата минута след асистенция на Кроос.

В 73-ата минута пък Винисиус Жуниор успя да се възползва от асистенция на Белингам, за да оформи крайното 3:1 в полза на Реал. Така "белия балет" излезе и на върха в подреждането на Ла Лига с пълен актив от 6 точки.

А ето как започнаха сезоните за Наполи и Борусия Дортмунд в Италия и Германия (ВИДЕО)