Борнемут удари звучен шамар на Юнайтед, Ливърпул обърна слабак (ВИДЕО)

3492

Борнемут хвърли бомбата на 16-ия кръг на Висшата лига, след като победи Манчестър Юнайтед с категоричното 3:0 насред „Олд Трафорд“. По този начин гостите затвърдиха кризата в състава на „червените дяволи“ и поставиха на карта бъдещето на Ерик тен Хаг.

Юнайтед нямаше отговор на играта на Борнемут

Двубоят започна по отличен начин за Борнемут, които поведоха още в 5-ата минута след гол на Доминик Соланке. След почивката гостите продължиха да доминират на терена и стигнаха до нови две попадения дело на Билинг и Сенеси. Малко преди края на срещата Куатара вкара четвърти гол за Борнемут, който обаче бе отменен заради нарушение направено в хода на атаката.

Ливърпул успя да спечели срещу Кристъл Палас

В друг мач от деня Ливърпул направи страхотен обрат срещу Кристъл Палас. Домакините изненадващо поведоха в средата на второто полувреме, когато Матета се разписа от дузпа.

Около четвърт час преди края на редовното време Джордан Аю от Крисъл Палас бе изгонен с втори жълт картон. Веднага след това Мохамед Салах успя да изравни, преди Харви Елиът да направи пълен обрат в мача с попадение в 91-ата минута, което донесе успеха на мърсисайдци.

Класирането във Висшата лига

В класирането във Висшата лига води Ливърпул с 37 точки – на 1 пред втория Арсенал, който обаче е с мач по-малко. Трети е тимът на Астън Вила с 32. Манчестър Сити е четвърти с 30, докато петата позиция е за Тотнъм, които са с 27 пункта.