Фамозно! Неочакван герой спаси Юнайтед с два гола в края, Челси се развихри (ВИДЕО)

4089

Манчестър Юнайтед постигна фамозен обрат срещу Брентфорд и победи с 2:1 в двубой от осмия кръг на Висшата лига. Появилият се на терена в 87-ата минута Скот Мактоминей отбеляза две попадение в добавеното време на срещата. Преди това Матиас Йенсен откри резултата в полза на "пчеличките" в средата на първото полувреме.

Онана пак греши, Далот чисти от голлинията

След равностойно начало на "Олд Трафорд" в 27-ата минута Андре Онана допусна поредна грешка през този сезон и не се намеси по най-добрия начин при удар на Йенсен, който вкара за 0:1. Опасни положения имаше и пред двете врати, а Диого Далот се отчете с изчистване от голлинията. Секунди до изтичането на редовното време гол на "червените дяволи" бе отменен заради засада.

ПРЕДИ ДНИ: Юнайтед бе съкрушен от звезден Галатасарай, Байерн Мюнхен се измъкна в края (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед Мактоминей

Дами и господа, Скот Мактоминей!

В 93-тата минута Мактоминей възстанови паритета, а 4 по-късно Хари Магуайър асистира на шотландеца, който оформи крайното 2:1. Така селекцията на Ерик тен Хаг заема деветата позиция с 12 точки в актива си, докато Брентфорд е 14-и със 7 пункта.

Стърлинг поведе Челси към обрат и разгром срещу Бърнли

В друг сблъсък от английското първенство Челси спечели с 4:1 визитата си на Бърнли. В 15-ата минута "сините" от Лондон вече изоставаха в резултата. Героят за тях в тази среща се казва Рахийм Стърлинг. Негов пробив доведе до автогол на Амеен Ал Дахил за 1:1. По-късно крилото изработи дузпа, реализирана от Коул Палмър. Стърлинг се нареди сред голмайсторите в 65-ата минута, а десет минути по-късно организира атаката, при която резервата Николас Джаксън отбеляза четвъртото попадение за гостите.

10 от Тотнъм заслужиха успеха срещу Лутън

По-рано през деня Тотнъм победи с минималното 1:0 домакина Лутън. За "шпорите", които играха цяло второ полувреме с човек по-малко заради втори жълт картон на Ив Бисума, се разписа Мики ван де Вен в 52-рата минута.

ОЩЕ: Клоп призова мачът между Ливърпул и Тотнъм да се преиграе