Финалният спринт на "черните котки" ги изведе окончателно над чертата

6873

Съндърланд осигури математически оцеляването си във Висшата лига след победа с 2:0 над Уест Бромич на „Стейдиъм ъф Лайт". Играчите на Густаво Пойет продължиха феноменалното си представяне напоследък, като това бе четвъртият им пореден успех.

Вратарят на гостите Бен Фостър трябваше да се намесва още в началото, когато Фабио Борини опита да намери далечния ъгъл с прехвърлящ удар, на английският страж бе на ниво.

Не след дълго Съндърланд все пак поведе, когато Джак Колбак се възползва от центриране на Маркос Алонсо и преодоля Фостър.

После Колбак комбинира с Конър Уикъм за втори гол, но нападателят стреля твърде високо.

Домакините успяха да удвоят аванса си преди почивката, когато Борини се разписа от воле.

През второто полувреме Виктор Аничебе имаше шанс да намали за Уест Бромич, който се нуждаеше от точка, за да гарантира на теория оцеляването си, но завършващият му удар мина на сантиметри встрани.

Съндърланд не бе далеч от трети гол, когато Джоузи Алтидор получи центриране от Колбак, но пропусна.

Вратарят на черните катко Вито Маноне трябваше да се намесва в добавеното време, за да съхрани преднината на отбора си непокътната.