Гюндоган блести за Сити срещу Лийдс, „гражданите“ поведоха с 4 точки на Арсенал (ВИДЕО)

1237

Манчестър Сити продължава похода си към титлата във Висшата лига на Англия, след като победи Лийдс с 2:1 в мач от 35-ия кръг на първенството. В герой за „гражданите“ се превърна германският полузащитник Илкай Гюндоган, който реализира и двете попадения в срещата. Той обаче пропусна дузпа. Любопитно е да се отбележи, че и двете асистенции за головете му бяха дело на Риад Марез. За гостите точен бе Родриго.

Манчестър Сити реши всичко в срещата още през първото полувреме. В 19-ата минута Марез намери отлично Илкай Гюндоган на границата на наказателното поле и германецът с много прецизен удар матира стража на гостите от Йоркшир. В средата на първата част „гражданите“ реализираха второ попадение. Отново Гюндоган бе почен след подаване на Марез.

Шест минути преди последния съдийски сигнал на двубоя Манчестър Сити получи право да изпълни дузпа за нарушение на Паскал Щруйк срещу Фил Фоудън. Зад топката застана Гюндоган, който гонеше своя хеттрик, но ударът му срещна гредата. Само минута по-късно Лийдс върна един гол чрез Родриго, но силите на тима на Сам Алардайс не стигнаха за нищо повече.

След успеха си Манчестър Сити събра 82 точки и вече води с 4 пред Арсенал в подреждането. Лийдс пък продължава борбата си за оставане в елита, като заема 17-та позиция във Висшата лига с 30 точки в актива си, колкото има и 18-ия – Нотингам Форест.

В друг мач от деня Челси победи трудно Борнемут с 3:1 като гост. Лондончани поведоха още в 9-ата минута с попадение на Конър Галахър, който се разписа след подаване на Н'голо Канте. В 21-ата обаче домакините изравниха. Матиас Виня направи добро двойно подаване с Кристи и с мощен удар матира Кепа Арисабалага.

Челси вкара втори гол в 82-ата минута. Беноа Бадиашил се разписа след отлично подаване на Хаким Зиеш. Само четири минути по-късно „сините“ реализираха и третото си попадение. ТО бе дело на Жоао Феликс, който оформи крайното 3:1 за тима на Франк Лампард. След победата Челси събра 42 точки и продължава да е на 11-то място във Висшата лига. Борнемут пък са 14-ти с 39 пункта в актива си.

Снощи пък Брайтън удари Манчестър Юнайтед и се изкачи в Топ 6.