Исландия е на осминафинал на Евро 2016 и ще играе с Англия

1665

Дебютанът на Европейски първенства Исландия, която има едва 350 хиляди души население, постигна истинска сензация и се класира на осминафинал на Евро 2016 . Това стана след героично 2:1 срещу Австрия, което прати островитяните във фазата на елиминациите.

Първото полувреме донесе сериозна радост за Исландия, която вкара в средата на първата част, а автор на гола беше Бьодварсон след заучено положение при тъч.

Австрия одобри мерки за интеграция на бежанците

Австрийските власти одобриха пакет от мерки за интеграция на бежанците. Решението беше прието по време на заседание на Съвета на минист...

Още на почивката Колер направи две офанзивни смени, с които усили атаките на Австрия, а изравнителен гол падна в 57' чрез Шьоф. В следващите 20 минути Бундестимът имаше куп възможности да стигне до победата, но в заключителните минути притеснението взе връх и австрийците така и не успяха да вкарат за 2:1 и класиране напред.

Вместо това Исландия стигна до победата. Траустасон беше точен при страховита контраакция на исландците. Така отборът окупира второто място в класирането, с което се класира към осминафиналите. Отборът ще играе с Англия в следващата фаза на турнира.