Исторически погром донесе най-тежката загуба в историята на Лудогорец

8819
Снимка: Ludogorets.com

Бългаарският шампион Лудогорец изживя най-тежката си европейска вечер и допусна най-тежкото поражение в историята си, поне откакто отборът е част от елита на българския футбол. С идеята да се бори за равенство и дори победа срещу Еспаньол в Барселона заминаха момчетата на Станислав Генчев, но изиграха ужасяващ двубой и загубиха с 6:0 от закъсалия испански тим в мач от 4-ия кръг в Лига Европа.

Рано-рано в мача "орлите" изостанаха в резултата, като след само 4 минути игра Мелендо вкара за 1:0. За капак, 7 минути по-късно Форстър си изпроси глупав червен картон, след като остави нападателят на Еспаньол да му отнеме топката, а после го фаулира, докато се откъсваше сам срещу вратаря. В 18' Луис Лопес удвои, а фактическият край на двубоя дойде в 33-тата минута. Кампусано стреля от дистанция, Горалски игра с ръка и се стигна до дузпа, а и втори жълт картон за поляка - Лудогорец с 9 души и с 3 гола пасив, след като Варгас беш точен - 3:0 до почивката.

През второто полувреме Еспаньол не играеше съсредоточено, но нямаше как да не вкара нови попадения. Те бяха дело на Кампусано, Педроса и голмайстора в турнира Ферейра, който се разписа само няколко минути след като се появи в игра - 6:0.

Футболистите на домакините можеха да бият с двуцифрен резултат, но на два пъти удариха гредите зад Пламен Илиев, а самият вратар направи няколко изумителни спасявания, с които единствен заслужава положителна оценка за изявите си. За статистиката ще останат 25 удара в полза на Еспаньол, от които 12 бяха точни. Лудогорец не успя да отправи нито един удар по посока на вратата, пазена от Диего Лопес. Това беше и най-тежката загуба в Европа за Лудогорец, който се е изправял срещу далеч по-добри отбори, но липсата на дисциплина в началото на двубоя определено съсипа каквито и да било шансове, които имаха шампионите.

Все пак има и позитивна нотка за българския тим след кръга в Лига Европа. Ференцварош и ЦСКА Москва направиха нулево реми в Унгария, което остави Лудогорец на второ място в класирането с 6 точки. Ференцварош е с 5 на 3-ото място и при успех в директния двубой срещу унгарците в Разград (в 6-ия кръг), "орлите" ще продължат напред.